(IFA) İSTANBUL FITNESS ACADEMY

IFA 2017 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Faaliyet alanı; spor ile ilgili her konuda eğitim, seminer, çalıştay, kongre ve sosyal sorumluluk projeleri icra etmektir. Sportif etkinliklere, akademik kongrelere ve sporculara sponsor olmaktadır. 

Günümüzde, spor endüstrisinin gelişmesi ile birlikte, spor ile ilgili eğitim veren devlet kurumlarının yanı sıra, özel eğitim kurumları da gelişmeye ve sürece dahil olmaya  başlamıştır. IFA da, spor bilimleri alanında eğitim veren özel kuruluşlar arasında, kurumsal ve ilkesel duruşuyla ve her biri alanlarında uzmanlık almış akademik kadrosuyla yaklaşık 4 yıldır çalışmalarını sürdürmektedir.. IFA’nın eğitim kadrosunda, üniversitelerin spor bilimleri fakültelerinde görev yapan akademisyenler, antrenörler, eğitim danışmanları, milli sporcular, hakemler, beden eğitimi öğretmenleri yer almaktadır.

IFA’nın düzenlemiş olduğu tüm eğitimler, ilgili spor branşlarının federasyonları tarafından akredite edilmektedir. Bu sayede eğitim standartları, spor federasyonlarının belirlediği kriterlere uygun bir şeklide gerçekleşmektedir. IFA’nın vermiş olduğu eğitimler arasında, özel ve devlet kurumlarına sunduğu hizmet içi eğitimlerde yer almaktadır. Bunların içinde;ofis ergonomisi, çalışanlara sağlıklı yaşam için egzersiz uygulamaları, mesleki hastalıkların önlenmesine yönelik fiziksel aktiviteler sayılabilir. Sertifika programlarımız arasında;pilates eğitmenliği, medikal pilates, medikal fitness, sporda beslenme, kişisel antrenörlük eğitimi, fitnessın sağlık alanında kullanımı ile ilgili eğitimler, sportif tesislerde satış pazarlama ve spor tesisi yöneticiliği gibi bazı programlar yer almaktadır. 

IFA belirlemiş olduğu misyon ve vizyon çerçevesinde, tabandaki geniş kitlelerin de sportif aktivitelere katılımını sağlamak ve desteklemek için sosyal sorumluluk projeleri ile toplum sağlığına katkıda bulunmaktadır. Üniversitelerle ortaklaşa yapmış olduğu eğitim çalışmaları ile akademik zeminde de ayrıca faaliyetlerini sürdürmektedir.

IFA - ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine Uygunluk Belgesi alarak eğitim-öğretim hizmetlerini uluslararası standartlarda icra ettiğini belgelemiştir. İFA,Türkiye'nin ilk ve tek ISO 9001 Belgeli Spor Eğitim ve Öğretim kurumudur. 

ISO9001:2015 IAF (International Accreditation Forum)

İFA, Cardcert  International Accreditation Service  ÜYESİDİR.

EĞİTİM TAKVİMİ